Drodzy Pracownicy SP16zOP, Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela, to szczególne święto dla nas wszystkich pracujących z naszymi dziećmi  z przedszkola i uczniami szkoły.  W tym dniu szczególnie dziękujemy wychowawcom przedszkola i nauczycielom szkoły, wychowawcom świetlicy, pani pedagog i psycholog. Dziękujemy paniom od logopedii,  nauczycielom  współorganizującym kształcenie i nauczycielom rewalidacji. Dziękujemy pani pielęgniarce, opiekunkom w przedszkolu pomagającym wychowawcom, paniom kucharkom i pani intendent, paniom woźnym, paniom sprzątającym, panu konserwatorowi i panu od zieleni. Dziękujemy panu Darkowi z obserwatorium  astronomicznego i paniom z sekretariatu, panu Przemkowi od spraw uczniowskich i paniom księgowym. Szkoła to wbrew pozorom duża i skomplikowana firma, gdzie praca wszystkich się bardzo liczy. Dziękujemy za uśmiech, radość i codzienne wsparcie. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy sukcesów zawodowych oraz szczęścia w życiu prywatnym. Dyrekcja SP16zOP.