Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 informuje, iż od dnia 18 maja wznawiają funkcjonowanie oddziały przedszkolne zgodnie z Zarządzeniem nr 41/2019/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi z dnia 15.05.2020r. w sprawie wznowienia funkcjonowania od 18.05.2020r oddziału przedszkolnego.

Jednocześnie Zarządzeniem nr 40/2019/2020 dyrektor wprowadza dodatkowe procedury w związku z planowanym uruchomieniem Oddziałów Przedszkolnych i Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w Dąbrowie Górniczej.

Procedury postępowania w stosunku do osób z zewnątrz, nie będących pracownikami szkoły:
• Przed wejściem na teren szkoły pracownik szkoły – woźna, dokonuje pomiaru temperatury wszystkich osób wchodzących na teren szkoły (w tym rodziców). W przypadku stwierdzenia temperatury ciała powyżej 38 stopni C osoba nie zostanie wpuszczona na teren szkoły (sposób postępowania zgodnie z wytycznymi GIS).
• Osoba wchodząca na teren szkoły jest zobowiązana do dezynfekcji rąk, posiadania maseczki i rękawiczek.
Procedury postępowania w stosunku do pracowników szkoły:
• Przed wejściem na teren szkoły pracownik szkoły – woźna, dokonuje pomiaru temperatury wszystkich pracowników wchodzących na teren szkoły. W przypadku stwierdzenia temperatury ciała powyżej 38 stopni C pracownik nie zostanie wpuszczony na teren szkoły. Woźna o powyższym fakcie informuje Dyrektora Szkoły. Dalszy sposób postępowania zgodnie z wytycznymi GIS.
• Pracownik wchodzący na teren szkoły jest zobowiązany do dezynfekcji rąk.
Jednocześnie informuje się wszystkich pracowników szkoły, iż mimo wprowadzenia w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi dodatkowych środków ostrożności, nie można całkowicie wykluczyć możliwości zakażenia się pracowników COVID-19, czego pracownicy muszą mieć pełną świadomość, a Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zakażenie COVID-19.