Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc mieszkańcom Brusy poszkodowanym w nawałnicy. Państwa dary dostarczone do szkoły, zostały już przekazane i przetransportowane do województwa pomorskiego!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im.Związku Orła Białego.

ZBIÓRKA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY BRUSY POSZKODOWANYCH W NAWAŁNICY
„Pomagajmy nie tylko od święta!”
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Absolwenci, Uczniowie, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc.

Zaprzyjaźniona z nami szkoła na Łęknicach zainicjowała akcję pomocy mieszkańcom gminy Brusy, którzy stali się ofiarami nawałnicy. Przyłączamy się do tej akcji całym sercem.

Mamy doświadczenia z akcji „Szlachetnej Paczki” i wiemy, że jesteście Państwo bardzo wrażliwi i hojni, szczególnie dla osób znajdujących się w tragicznej sytuacji życiowej.

W porozumieniu z księdzem Ireneuszem Kajdasem Proboszczem naszej Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP,  Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży przy parafii św. Ap Piotra i Pawła w Zawierciu oraz szkołami i parafiami wymienionymi na plakacie będziemy organizować pomoc. Paczki z rzeczami, żywnością, środkami czystości czy artykułami gospodarstwa domowego zapakowanymi w pudła lub inny sposób, można składać na plebanii lub w szkole. Zbiórka rzeczy trwa do 7 września.

Szczegółowych informacji dotyczących najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców, udziela dyrekcja szkoły.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej.