„DROGA DO PRZYSZŁOŚCI”

Kompleksowe oraz wielospecjalistyczne oddziaływania rewalidacyjne wspierające dzieci i młodzież

z terenu Dąbrowy Górniczej

w roku 2020

ORGANIZATOR :

Dąbrowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnoprawnych „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej  po raz 9 organizuje projekt „Droga do przyszłości” mający na celu profilaktykę i wyrównywanie szans rozwojowych i edukacyjnych dzieci i młodzieży.

DLA KOGO:

Uczniowie masowych oraz integracyjnych szkół podstawowych oraz gimnazjów zamieszkujący w Dąbrowie Górniczej, u których zdiagnozowano zaburzenia i deficyty rozwojowe wpływające negatywnie na ich naukę i funkcjonowanie społeczne  (np. ADHD, ADD, Asperger, niedosłuch centralny, dysleksja rozwojowa, zaburzenia zachowania, trudności w nauce, trudności z koncentracją)

CELE PROJEKTU:

• Poprawa efektywności nauki szkolnej u uczniów
  • Wspomaganie rozwoju poprzez udział w specjalistycznych indywidualnie dobranych terapiach
  • Zwiększenie umiejętności społecznych dzieci mających na celu współdziałanie w grupie
  • Wsparcie rodziców w procesie wychowawczym dzieci
  • Zmniejszenie problemów szkolnych
  • Poprawa funkcjonowania emocjonalnego

PROPONOWANE ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE:

• Terapia metodą EEG Biofeedback
  • Terapia metodą Johansena
  • Terapia metodą Warnkego
  • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • Trening umiejętności społecznych dla dzieci z zespołem Aspergera i zaburzeniami zachowania ( zajęcia grupowe)

ODPŁATNOŚĆ: udział dzieci i młodzieży w zajęciach jest bezpłatny

Projekt realizowany jest  w ramach zadań publicznych Gminy Dąbrowa Górnicza w roku 2020 z zakresu oświaty i wychowania i finansowany jest częściowo ze środków miasta Dąbrowa.

Pozostałe środki na realizację  pochodzą ze środków własnych Stowarzyszenia oraz udziału woluntarystycznego.

CZAS I MIEJSCE REALIZACJI:

Terminy :

Składanie zgłoszeń  : od  20 stycznia  2020 r. (w dalszej części informacja gdzie  należy składać)

Zajęcia odbywać się będą od marca do  grudnia 2020 r.

(w okresie  wakacji zajęcia się nie odbywają)

Miejsce:        ul Św. Antoniego 107 w Dąbrowie  Górniczej, dzielnica Gołonóg

Budynek Warsztatu Terapii Zajęciowej

(dawna Gwardii  Ludowej 107 w Dąbrowie Górniczej           )

Zajęcia będą odbywać się po południu od poniedziałku do piątku  (od godziny 14.00 do około 19.00)

Grafik zajęć zostanie opracowany po zebraniu wniosków i ustaleniu grup terapeutycznych.

KADRA PROWADZĄCA:

Doświadczeni specjaliści: psycholodzy, pedagodzy posiadający odpowiednie kwalifikacje w zakresie prowadzenia poszczególnych metod terapii.

REKRUTACJA:

Do projektu zakwalifikowani zostaną uczniowie  na postawie minimum jednego z następujących dokumentów:

·         Orzeczenie poradni psychologiczno - pedagogicznej lub innej specjalistycznej

·         Opinia poradni psychologiczno – pedagogicznej lub innej specjalistycznej

·         Inna opinia specjalistyczna (m.in. lekarska, pedagoga szkolnego) istotna z punktu widzenia konieczności oddziaływań terapeutycznych

karta rekrutacji uczestnika

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU

Druk KARTY REKRUTACJI można pobrać:

- ze strony internetowej www.otwarteserca.com  zakładka Projekty

- w siedzibie Stowarzyszenia, tj. Św. Antoniego 107 w Dąbrowie    Górniczej

budynek Warsztatu Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” POKÓJ nr 115  w godzinach 8.00- 15.00,    tel. kontaktowy: (32) 261 91 44

Wypełnione odręcznie/ komputerowo i podpisaną przez rodzica/prawnego opiekuna  KARTĘ ZGŁOSZENIA należy złożyć

w siedzibie Stowarzyszenia tj. Św. Antoniego 107, Dąbrowa G.

wraz z wymaganym dokumentem

(np. orzeczenie, opinia psychologiczna, opinia lekarska)

POKÓJ nr 115

w godzinach 8.00- 15.00