W dniu 5 marca 2020 r. odbył się Turniej Wiedzy Astronomicznej XVI Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego.
Komisja konkursowa w składzie: Pani Joanna Kałuda, Pani Anna Łągiewka, Pan Dariusz Nelle przyznała nagrody następującym uczniom:
Szkoły Podstawowe:
I miejsce Mateusz Stańko - Szkoła Podstawowa nr 13 w Dąbrowie Górniczej
II miejsce Łukasz Naprawca - Szkoła Podstawowa nr 29 w Dąbrowie Górniczej
III miejsce Antoni Malec - Szkoła Podstawowa nr 29 w Dąbrowie Górniczej
Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce Patryk Sikora - Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej
II miejsce Paweł Korpencik - Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej
III miejsce Mateusz Moskal - II Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej
Szkoły Ponadpodstawowe:
I miejsce Nicole Staczyńska - I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej
II miejsce Fabian Toboła - Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej
III miejsce Maciej Szczepanik - Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej
część literacka
Kategoria I szkoły podstawowe, klasy IV - VI - opowiadanie:
I miejsce ex aequo: Hubert Kubiak - Szkoła Podstawowa nr 7 w Dąbrowie Górniczej oraz Gabriela Zięba - Szkoła Podstawowa nr 13 w Dąbrowie Górniczej
II miejsce Liwia Łukaszek - Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w Dąbrowie Górniczej
III miejsce Olga Drewniaczyk - Szkoła Podstawowa nr 7 w Dąbrowie Górniczej
wyróżnienia:
Szymon Domański - Szkoła Podstawowa nr 13 w Dąbrowie Górniczej
Julia Ksiądzyna - Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej
Olga Dudek - Szkoła Podstawowa nr 26 w Dąbrowie Górniczej
Magdalena Prochoń - Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej
Alicja Siwiła - Szkoła Podstawowa nr 13 w Dąbrowie Górniczej
Kategoria II szkoły podstawowe, klasy VII - VIII - wiersz:
I miejsce Oliwia Sęk - Ośrodek Szkolno - Przedszkolny nr 6 w Dąbrowie Górniczej
II miejsce Marianna Sidek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemianowicach Śląskich
III miejsce Katarzyna Kałużna - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemianowicach Ślaskich
Kategoria III szkoły średnie - felieton:
I miejsce Agata Dudek - V Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej
II miejsce Weronika Jach - II Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej
III miejsce Karolina Szewerniak - Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej
Nagrodzonym uczniom GRATULUJEMY!
Wyniki z części plastycznej, ze względu na obecną sytuację, zostaną podane 17 kwietnia.
Dyplomy, w wersji elektronicznej, prześlemy do szkół nagrodzonych uczniów.
Organizatorzy Konkursu życzą Państwu:
wiele pomyślności i sukcesów