Drodzy Uczestnicy XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego.
Dobiegł końca nasz doroczny Wojewódzki Konkurs Astronomiczny. Od wielu długich lat szerzymy i promujemy wiedzę i umiejętności z zakresu astronomii.
Pan Dariusz Nelle, specjalista do spraw astronomii ma za sobą rzesze dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy zainspirowani tą niesamowitą dziedziną „sięgają gwiazd”.
Nasz konkurs, określając swoje cele, świadomie rozwija nie tylko wśród uczniów ogromną wiedzę z zakresu astronomii, ale również uwrażliwia plastycznie i literacko.
Zgłoszenia do udziału w konkursie płyną z całego województwa, nie tylko z wielkiej aglomeracji, ale również z niewielkich miejscowości.
Bardzo cieszy nas, że Wojewódzki Konkurs Astronomiczny zaczyna w wielu szkołach wpisywać się w ich roczny plan konkursów.
Chcieliśmy zauważyć, że tegoroczna edycja objawiła bardzo dużą ilość astronomicznych talentów. Począwszy od wiedzy z zakresu astronomii, a skończywszy na wspaniałych talentach plastycznych i literackich osiągnięciach.
Organizatorzy konkursu dziękują z całego serca Uczestnikom Konkursu za zaangażowanie, przygotowanie oraz poświęcony czas. Dziękujemy Nauczycielom za merytoryczne wsparcie i pomoc swoim uczniom.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w Dąbrowie Górniczej dziękuje także wszystkim Nauczycielom zaangażowanym w pracę w poszczególnych komisjach konkursowych.
Liczymy na to, że w przyszłym roku spotkamy się stacjonarnie, tak aby Pani Dyrektor Alicja Biegańska mogła osobiście wręczyć dyplomy i nagrody zwycięzcom kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego.
Wyniki części plastycznej XVII Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego
Klasy I – III
I miejsce:
Michał Szela |
klasa 1 |
Szkoła Podstawowa nr 31 w Zespole Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej |
Jan Wolicki |
klasa 1 |
Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie |
Matylda Magnuszewska |
klasa 2 |
Szkoła Podstawowa nr 45 w Sosnowcu |
II miejsce:
Karol Ring |
klasa 2 |
Szkoła Podstawowa nr 7 w Dąbrowie Górniczej |
Amelia Surma |
klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 2 Towarzystwa Szkolnego w Bielsku Białej |
Katarzyna Piekorz |
klasa 3 |
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej |
III miejsce:
Hanna Sikora |
klasa 1 |
Zespół Szkół Muzycznych w Dąbrowie Górniczej |
Radosław Warzecha |
klasa 2 |
Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej |
Wyróżnienie:
Lena Litwin |
Klasa 2 |
Szkoła Podstawowa nr 31 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Dąbrowie Górniczej |
Martyna Rudy |
Klasa 3 |
Zespół Szkół Sportowych Szkoła Podstawowa nr 33 w Dąbrowie Górniczej |
Grzegorz Stępień |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 11 w Dąbrowie Górniczej |
Natalia Jędrusik |
Klasa 3 |
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Dąbrowie Górniczej |
Zuzanna Nowak |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie |
Gabriel Skubek |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej |
Julita Dudek |
Klasa 1 |
Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie |
Magdalena Gancarz |
Klasa 1 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie |
Zuzanna Marczewska |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 3 w Będzinie |
Blanka Wesołowska |
Klasa 1 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie |
Alicja Korzeniowska |
Klasa 1 |
Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej |
Ksawier Palka |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie |
Antoni Rosiński |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie |
Paulina Kubik |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie |
Laura Górnik |
Klasa 2 |
Szkoła Podstawowa nr 2 Towarzystwa Szkolnego w Bielsku Białej |
Sara Ścibisz |
Klasa 3 |
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej |
Klaudia Śmistek |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej |
Hanna Ślizak |
Klasa 3 |
Zespół Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej |
Nela Dybich |
Klasa 2 |
Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej |
Lena Ruban |
Klasa 3 |
Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej |
Liliana Krawczyk |
Klasa 2 |
Szkoła Podstawowa nr 5 w Łaziskach Górnych |
Klasy IV – VI
I miejsce:
Dominika Bekman |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Katowicach |
Julia Zub |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa na 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w Dąbrowie Górniczej |
II miejsce:
Natan Smędzik |
Klasa 4 |
Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie |
Karolina Skoczyńska |
Klasa 4 |
Szkoła Podstawowa nr 30 w Dąbrowie Górniczej |
Michał Maciaś |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Górniczej |
III miejsce:
Maja Ogonek – Obierzyńska |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 10 w Dąbrowie Górniczej |
Nikola Samborska |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Sosnowcu |
Wyróżnienie:
Zuzanna Micyk |
Klasa 5 |
Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w Dąbrowie Górniczej |
Alan Krzywda |
Klasa 5 |
Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w Dąbrowie Górniczej |
Michalina Perz |
Klasa 5 |
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej |
Natalia Morawska |
Klasa 5 |
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej |
Amelia Babczyńska |
Klasa 4 |
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej |
Karolina Mucha |
Klasa 4 |
Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej |
Anna Wołczyk |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej |
Dominika Owcarz |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 2 Towarzystwa Szkolnego w Bielsku Białej |
Maja Ferdek |
Klasa 4 |
Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawierciu |
Nadia Będkowska |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Sosnowcu |
Stanisław Marat |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie |
Mateusz Nowak |
Klasa 6 |
Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie |
Aleksandra Zygmunt |
Klasa 4 |
Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej |
Lena Bober |
Klasa 4 |
Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej |
Klasy VII – VIII
I miejsce:
Karolina Król |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej |
Karolina Szmajda |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 21 w Dąbrowie Górniczej |
II miejsce:
Wiktoria Pałasz |
Klasa 7 |
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej |
Julia Czyż |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 23 w Sosnowcu |
III miejsce:
Zuzanna Kaczmarczyk |
Klasa 8 |
Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 5 w Dąbrowie Górniczej |
Karolina Irzyk |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu |
Maja Matyja |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Sosnowcu |
Wyróżnienie:
Maja Ostrowicka |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 2 Towarzystwa Szkolnego w Bielsku Białej |
Julia Niesyto |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 45 w Katowicach |
Natalia Kucybała |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 7 w Dąbrowie Górniczej |
Joanna Bartela |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 4 w Sosnowcu |
Julia Olszańska |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 4 w Sosnowcu |
Alicja Plesińska |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 31 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Dąbrowie Górniczej |
Mateusz Skutnik |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 3 w Będzinie |
Patrycja Wróbel |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie |
Zuzanna Basińska |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi |
Piotr Żądło |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej |
Patryk Rychlik |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 33 w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej |
Marianna Gwiżdż |
Klasa 7 |
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 Dąbrowie Górniczej |
Damian Choroś |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Górniczej |
Dominika Stachowiak |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej |
Mateusz Olas |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu |
Emilia Zając |
Klasa 8 |
Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu |
Antoni Orłowski |
Klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie |
Karolina Widera |
Klasa 7 |
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Katowicach |
Piotr Lorens |
klasa 7 |
Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi |
Gratulujemy!
Dyplomy dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczniów wyślemy pocztą elektroniczną do szkół, natomiast nagrody książkowe - dla najlepszych uczniów przekażemy do sekretariatów szkół (dotyczy wszystkich trzech części konkursu)