Q &A czyli Questions and Answer cz1  a więc lista często zdawanych pytań przez rodziców

1. Czy dzieci w czasie zajęć lekcyjnych w szkole wychodzą na świeże powietrze? - Tak jeżeli pogoda jest sprzyjająca uczniowie spędzają dużo swojego czasu na zielonych terenach szkoły.

2. Czy dzieci mają codziennie zadawaną pracę domową? - Nie, nauczyciele realizują materiał w czasie zajęć lekcyjnych, jeżeli natomiast pojawiają się treści wymagające utrwalenia- wtedy można sięgnąć po pracę domową.

3. W jakich godzinach pracuje świetlica szkolna?  Świetlica pracuje w godzinach od 6:30 - 16:30.

4. W jakich godzinach odbywają się zajęcia szkolne? Lekcje zazwyczaj zaczynają się zazwyczaj o 8:00, a kończą najwcześniej 11:30, a najpóźniej o 12:35. Jednak ze względu na pandemię,  mamy plan lekcji dostosowany do wytycznych GIS i wówczas ustalamy dla niektórych w wybrane dni klas plan lekcji od 8.50.

5. W jaki sposób dzieci odbierane są pod opiekę wychowawcy? Zazwyczaj w pierwszym miesiącu nauki pierwszoklasiści są odbierani przez wychowawcę z szatni szkolnej o określonej godzinie. Kolejno następnie nauczyciel odbiera dzieci, które już od 7.00 rano przebywają przed lekcjami w świetlicy szkolnej. Po upływie maksymalnie miesiąca od rozpoczęcia roku szkolnego, gdy najmłodsi uczniowie czują się w szkole swobodnie, sami wchodzą na drugie piętro pod salę lekcyjną i tam oczekują na swojego nauczyciela.

6. Czy dzieci klas 1-3 mają wydzielone tylko dla siebie piętro szkoły? Tak. Dzieci mają dla siebie wydzielone całe drugie piętro szkoły.

7. Czy każde dziecko może uczestniczyć w zajęciach w Szkolnym Obserwatorium Astronomicznym? Tak, bardzo zachęcamy uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

8. Czy w szkole dzieci mają dostęp do kwalifikowanej opieki medycznej? Tak w szkole 3 dni w tygodniu jest dostępna kwalifikowana pielęgniarka szkolna.

9. Czy szkoła serwuje dzieciom obiady przygotowane we własnej kuchni czy szkoła prowadzi dla uczniów katering? Szkoła prowadzi własną kuchnię. Kuchnia przygotowuje posiłki dla naszych przedszkolaków oraz uczniów szkoły. Uczniowie szkoły mogą liczyć na dwudaniowe obiady w skład którego wchodzą zupa, drugie danie i kompot. Koszt obiadu w tym roku szkolnym wynosi 4,50 zł. Menu jest dostoswane do potrzeb żywieniowych dzieci i młodzieży. Nad menu dań obiadowych i ich składem kalorycznym czuwa Pani Intedent.

10. Czy w szkole zatrudnieni są specjaliści wspomagający dzieci w ich rozwoju? Tak, szkoła zatrudnia pedagoga szkolnego, psychologa, logopedów, specjalistów prowadzących zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rewalidacyjne, nauczycieli współorganizujących naukę,  i wielu innych. Zatrudnienie specjalistów najczęściej wynika z orzeczeń i opinii wydawanych przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne i dostarczanych przez rodziców do szkoły.

11. Czy to prawda, że w szkole (Sp16zOP) nie ma dzwonków? Tak, w naszej szkole dzwonki nie dzwonią. Są, działają ale są wyciszone. Jesteśmy jedną niewielu takich szkół. W naszej szkole systematycznie modyfikuje się  metody pracy z dzieckiem, tak aby nauka i czas  spędzany w szkole był dla dziecka czasem przyjemnym i rozwijającym. Od trzech lat realizujemy cele „Budzącej się szkoły”. Brak dzwonów spowodował, że dzieci bardzo szybko nauczyły się zegara, same reagują na czas zakończenia zajęć jak również zakończenia przerwy. Wyłączenie dzwonków spowodowało, że na korytarzach w czasie przerwy jest ciszej, hałas nie jest już problemy naszej szkoły a dzieci są spokojniejsze.