Prezydium rady rodziców przy Szkole Podstawowej nr 16 w roku szkolnym 2022/2023

Zastępca: Pani Agnieszka Paśnikowska

Skarbnik: Pani Agnieszka Zjawin

Sekretarz: Pani Anna Zuszek

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej podaje numer konta:

18 1560 0013 2557 2117 5790 0001

Wpłaty na konto rady rodziców SP16zOP są dobrowolne, a jednocześnie pozwalają nam rodzicom na wsparcie wielu przedsięwzięć, które są realizowane przez nasze dzieci i nauczycieli. Są to między innymi: nagrody dla dzieci na koniec roku szkolnego, dofinansowanie konkursów szkolnych i międzyszkolnych, mikołajki, bal karnawałowy dla dzieci oraz wiele uroczystości szkolnych.

Prezydium rady rodziców przy Szkole Podstawowej nr 16 w roku szkolnym 2021/2022

Sekretarz: Pani Anna Zuszek

Członek Prezydium: Pani Karolina Miler

Członek Prezydium: Pani Sonia Sztanbała

Komisja Rewizyjna Rady Rodziców:

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej: Pani Agnieszka Gadomska

Sekretarz: Pani Magdalena Smok

Terminarz zebrań w roku szkolnym 2015/2016

8 października 2015 godz. 18.00

10 grudzień 2015 godz. 18.00

10 marzec 2016 godz. 18.00

14 kwiecień 2016 godz. 18.00

9 czerwiec 2016 godz. 18.00

Prezydium Rady Rodziców 2014/2015

Przewodnicząca – Pani Aleksandra Kamieniarz

Zastępca Przewodniczącej – Pan Jacek Misztal

Skarbnik – Pani Magdalena Kulig

Sekretarz – Pan Mariusz Stefaniak

Członek RR – Pani Agnieszka Zjawin

Członek RR - Pani Katarzyna Miernik – Kuban

Członek RR -  Pani Patrycja Wójcik

Komisja rewizyjna

Przewodniczący – Pani Anita Stachura

Sekretarz – Pani Dorota Kasperek

Najbliższe zebranie Rady Rodziców ZS1 – 11.12.2014, godz. 18.00, kolejne 14.05.2014, godz. 18.00

Dąbrowa Górnicza 18.09.2013 r.

Rodzicie dzieci uczęszczających do

Zespołu Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej

ul. M. Konopnickiej 56

Szanowny Pan

Zbigniew Podraza

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza

Szanowny Panie Prezydencie, my, niżej podpisani rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół nr 1 przy ul. M. Konopnickiej 56 w Dąbrowie Górniczej zwracamy się do Pana jako przedstawiciela najwyższych Władz Naszego Miasta z prośbą o przychylne rozpatrzenie naszego wniosku.

W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój naszych dzieci pragniemy zwrócić szczególną uwagę na sytuację z terenami wokół naszej szkoły. Przyszkolne boiska zostały zamknięte Decyzją Sanepidu i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego już od 2006r. Prosimy o uruchomienie modernizacji i dostosowania boisk wokół szkoły do użytku lub wybudowania nowych boisk. Od kilku lat wspaniałe tereny, na których swojego czasu znajdowały się dwa boiska, a jeszcze wcześniej dodatkowo stanowisko do skoku w dal oraz dużo zielonej przestrzeni do zabaw i ruchu na świeżym powietrzu, zostały zamknięte i zabronione jest z nich korzystanie ze względów bezpieczeństwa. Wielu z nas tu niżej podpisanych wychowało się oraz spędziło wiele godzin podczas gier i zabaw właśnie w tym miejscu. W chwili obecnej niestety obiekty nie nadają się do wykorzystania, a nasze dzieci mimo często sprzyjającej aury nie mogą korzystać z uroków gier i zabaw na świeżym powietrzu zarówno w trakcie lekcji jak i zwłaszcza poza nimi.

Mając to wszystko na uwadze pragniemy wesprzeć działania Dyrekcji Zespołu Szkół i zwracamy się do Pana Prezydenta oraz Władz Naszego Miasta o budowę obiektów sportowych na terenie szkoły. Dla nas rodziców, to przedsięwzięcie ma szczególne znaczenie gdyż oprócz wykorzystania tego terenu w trakcie zajęć lekcyjnych, byłyby to jedyne tego typu obiekty w okolicy dostępne po godzinach lekcyjnych i w dniach wolnych od zajęć dla całej społeczności lokalnej.

Nasze dzieci, aby skorzystać z boiska muszą niestety szukać go w dosyć odległych dzielnicach i wiąże się to z niebezpieczną podróżą przez torowisko kolei oraz trasę dwupasmową - najbliższe ogólnie dostępne boisko znajduje się na osiedlu Morcinka. Pragniemy jednak nadmienić, że wykorzystanie tych boisk jest tak intensywne, że niejednokrotnie nie mogliśmy z nich korzystać. Dzięki uprzejmości CSiR w trakcie lekcji dzieci mają możliwość korzystania z zajęć wychowania fizycznego na boiskach, jednak nie jest ten teren ogólnie dostępny i czas zajęć lekcyjnych zostaje skrócony przez bezpieczne dotarcie dzieci do odległych boisk. Kolejną sprawą jest fakt, że w godzinach popołudniowych boiska CSiR są wykorzystywane do prowadzenia profesjonalnych klubowych treningów sportowych, zatem społeczność lokalna nie ma możliwości swobodnego korzystania z tych obiektów.

Uczniowie naszej szkoły, aktywnie i z sukcesami uprawiają sport. Klasy z profilem sportowym oraz uczniowie MUKP trenują na sali gimnastycznej, jednak odpowiednie przystosowane boiska na terenie szkoły dałyby szansę również pozostałym uczniom i młodzieży, rodzicom oraz całej społeczności dzielnicy Korzeniec i Dziewiąty aktywnie włączyć się w Sportową Dąbrowę.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Rodzice, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej

Poniżej zamieszamy odpowiedź jaką dostali Rodzice od Prezydenta Miasta w dn. 7.11 br.

Odpowiedź można zobaczyć klikając na poniższy obrazek

{gallery}odp{/gallery}

i pobrać klikając tutaj

Spotkania Rady Rodziców zaplanowano na następujące dni:

14 listopada 2013 r., godzina 17.30

13 lutego 2014 r., godzina 17.30

8 maja 2014 r., godzina 17.30

Zapraszamy wszystkich rodziców i mieszkańców dzielnicy na spotkanie w szkole związane z Dąbrowskim Budżetem Partycypacyjnym 10.10.2013 godzina 17:00