Ferie w szkole rozpoczęte

Pokemony, BoboVita-

Nasza kadra wszystkich wita

Pani Marysia, Ania, Iwonka

Radosne są jak promienie słonka

A Pani Marta jest naszym szefem

Każdego obdarza szerokim uśmiechem

Dziś w bibliotece było spotkanie

Każdy z zapałem wybrał się na nie

I coś fajnego Nas tam spotkało

Bo karaoke na dzieci czekało

Więc koncertowo się bawiliśmy

Wszystkie piosenki zaśpiewaliśmy

Następnie w szkole na koniec dnia

Zajęcia sportowe minęły raz, dwa.

Warunki otrzymania Certyfikatu Realizacji Projektu

W ramach projektu nasza szkoła:

powołała szkolnych koordynatorów,

zamieściliśmy plakaty projektu w widocznym miejscu  na terenie szkoły,

informujemy społeczność szkolną na stronie internetowej szkoły, zamieszczamy logo projektu i informację o przystąpieniu naszej szkoły do udziału w projekcie,

w ramach działań Młode pokolenia o  „Solidarności” przygotowaliśmy miejsce  patriotyczno – historyczne na temat wprowadzenia stanu wojennego 40 lat po stanie wojennym,

organizujemy dla uczniów szkoły klas starszych pokaz filmu Nie zabierajcie mamy,

w ramach działań Odkrywamy historię solidarności nasi nauczyciele  biorą udział w wykładach tematycznych,

prowadziliśmy lekcję z wykorzystaniem tek edukacyjnych poświęconych stanowi wojennemu,

zrealizowaliśmy wybrany zestaw zadań tj. udział w konkursie plastyczno-literackim oraz  prezentowaliśmy uczniom klas starszych na terenie szkoły elektroniczną wersję wystawę przygotowanej  przez IPN.

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przyłączyła się do

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU
„WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” EDYCJA 2021/2022.

Zapraszamy do udziału w projekcie, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa.

Pierwszy etap tej czytelniczej przygody potrwa do 07.02.2022 r.

Jest to projekt skierowany do uczniów klas 1–8.

Konkurs odbywa się w kategoriach wiekowych: klasy 1–3, klasy 4–6, klasy 7–8.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

regulamin konkursu

zgłaszanie uczestników

lista książek

Drodzy Pracownicy SP16zOP, Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela, to szczególne święto dla nas wszystkich pracujących z naszymi dziećmi  z przedszkola i uczniami szkoły.  W tym dniu szczególnie dziękujemy wychowawcom przedszkola i nauczycielom szkoły, wychowawcom świetlicy, pani pedagog i psycholog. Dziękujemy paniom od logopedii,  nauczycielom  współorganizującym kształcenie i nauczycielom rewalidacji. Dziękujemy pani pielęgniarce, opiekunkom w przedszkolu pomagającym wychowawcom, paniom kucharkom i pani intendent, paniom woźnym, paniom sprzątającym, panu konserwatorowi i panu od zieleni. Dziękujemy panu Darkowi z obserwatorium  astronomicznego i paniom z sekretariatu, panu Przemkowi od spraw uczniowskich i paniom księgowym. Szkoła to wbrew pozorom duża i skomplikowana firma, gdzie praca wszystkich się bardzo liczy. Dziękujemy za uśmiech, radość i codzienne wsparcie. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy sukcesów zawodowych oraz szczęścia w życiu prywatnym. Dyrekcja SP16zOP.

Regulamin funkcjonowania szkoły podczas epidemii koronawirusa obowiązujący

w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w Dąbrowie Górniczej oraz organizatorzy XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego serdecznie zapraszają do udziału w konkursie.

Jak w poprzednich edycjach, konkurs jest przeprowadzony w 3 częściach:

• część literacka
  • część plastyczna
  • turniej wiedzy astronomicznej.

Szczegółowy regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz oświadczenia i zgody

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom najpiękniejsze życzenia wspaniałych i niezapomnianych chwil w gronie rodziny.
Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16
z Oddziałami Przedszkolnymi

Prezentujemy kolejny numer szkolnej gazety - zapraszamy do lektury

We wrześniu w szkole prowadzone są warsztaty EKO LAB organizowane w czasie zajęć świetlicowych w ramach projektu „Zielone (po)Lekcje”.

EKO LAB to warsztaty w zakresie szeroko pojętej edukacji przyrodniczej i ekologii (promocja idei „zero waste” i „miast przyjaznych ludziom i naturze”), zabawy i gry tematyczne oraz integracyjne, blok doświadczeń i eksperymentów (z użyciem m.in mikroskopów, sprzętu badawczego, narzędzi laboratoryjnych).

Projekt „Zielone (po)Lekcje” realizowany przez Stowarzyszenie DOPAMINA LAB jest finansowany dzięki grantowi z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

PLAN WARSZTATÓW:

15.09.20r. O wodzie w przyrodzie.

16.09.202r. Z prądem czy pod prąd.

18.09.20r. Rady na odpady.

21.09.20r. Powietrze pod lupą.

24.09.20r. Miejska dżungla. O miejskiej bioróżnorodności.