OFERTA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16

Szanowni Rodzice, w naszej szkole planujemy otworzyć oddział przedszkolny dla dzieci w wieku 3-4-5 lat.

Nasz oddział przedszkolny mieściłby się w Szkole Podstawowej nr 16 w Dąbrowie Górniczej. Szkoła ma bogatą 60-letnią tradycję oraz cieszy się uznaniem rodziców, którzy z dużym uznaniem mówią o opiece w szkole nad dziećmi, szczególnie tych realizujących edukację wczesnoszkolną. Zatem opieka, którą chcemy zaproponować dla dzieci  z przedszkola realizowana będzie przez nauczycieli z wysokimi  kwalifikacjami. Wieloletnia tradycja szkoły i odpowiednie przygotowanie oraz doświadczenie nauczycieli w pracy z dziećmi najmłodszymi jest gwarancją dobrej opieki i bardzo dobrego przygotowania dzieci do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

Godziny pracy przedszkola będą uzależnione od potrzeb Państwa przekazanych nam w zgłoszeniach. Za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu przekraczającą bezpłatne 5 godzin (realizacja podstawy programowej realizowana będzie od  godz. 9.00 – 14.00) naliczana jest opłata w wysokości 1 zł.

Przyjęcie dziecka do przedszkola odbywa się drogą elektroniczną oraz w terminie późniejszym na podstawie stosownych dokumentów złożonych do szkoły oraz  umów podpisanych z dyrektorem szkoły.

Oddział przedszkolny będzie integralną częścią Szkoły Podstawowej nr 16 i będzie zajmować wydzielone pomieszczenia w budynku. Szkoła znajduje się niedaleko centrum ( 3-5 min samochodem), jednak w dzielnicy zielonej, spokojnej, oddalonej od natężonego  ruchu drogowego charakterystycznego dla ulic w centrum miasta, w zadbanym otoczeniu dużego wygrodzonego terenu przyszkolnego. Rozległy teren wokół budynku jest ogrodzony i bezpieczny. Budynek posiada zewnętrzny monitoring wizyjny. A przejście przez ulicę bezpośrednio przy placówce  w godz. 7.30 – 15.30 zabezpiecza pracownik szkoły.

Do dyspozycji przedszkolaków będzie nowoczesny plac zabaw, jak również wielofunkcyjne boisko sportowe a ogromna przestrzeni zielonego terenu może sprzyjać spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Przedszkolaki tak jak najmłodsze dzieci w naszej szkole będą również bawiły się i uczyły w plenerze.

Rodzice po raz pierwszy będą mieli możliwość dowożenia i oddawania pod opiekę swojego rodzeństwa jednocześnie do grupy przedszkolnej i szkoły. Rodzice, którzy pracują będą mieli zapewniona opiekę dla dziecka  przedszkolnego oraz szkolnego (w świetlicy szkolnej).

Dużym ułatwieniem dla rodziców jest znajdujący się przy budynku rozległy teren parkingowy. oraz niedaleko znajdujący w bezpośredniej lokalizacji się sklep sieciowy zapewniający szybkie zakupy dla „zapracowanych” rodziców, po odwiezieniu pociech do przedszkola lub szkoły.

Zajęcia dydaktyczne i zabawowe będą odbywały się w salach, wyposażonych w odpowiednie środki dydaktyczne i zabawki. Sale w budynku są duże, nasłonecznione, widne i estetycznie urządzone. Szatnia będzie  wyposażona w nowe, ergonomiczne meble. Posiłki przygotowywane są ze świeżych produktów w kuchni szkolnej, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

W 2014 roku w budynku przeprowadzone zostały prace remontowe, które dostosowały obiekt do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Dzieci mogą korzystać z pomocy pedagoga szkolnego, psychologa oraz ze wszystkich dostępnych w szkole pomocy naukowych, biblioteki szkolnej, obserwatorium astronomicznego jak również salki gimnastycznej przeznaczonej dla maluszków ze specjalistycznym wyposażeniem w materace, duże miękkie klocki, wałki, zestawy dużych figur geometrycznych, wykonane w kolorystyce przyjaznej dla dzieci - służące aktywności ruchowej i zabawom konstrukcyjnym, umożliwiające poznawanie różnych kształtów i zabawę w grupie, pozwalają na stworzenie zajęć  z wykorzystaniem strefy  ruchowej  i edukacyjno-relaksacyjnej. W szkole odbywają się zajęcia z logopedą. Zajęcia sportowe, imprezy integracyjne, okolicznościowe i środowiskowe odbywają się w szkolnej auli, salach gimnastycznych lub na wygrodzonych terenach przy budynku placówki.

Nasza placówka  bierze udział w wielu projektach edukacyjnych o tematyce  ekologicznej, prozdrowotnej, profilaktycznej. Profesjonalnie zajmujemy się wolontariatem. Współpracujemy z klubami sportowymi, m.in. w szkole w godzinach południowych prowadzone są zajęcia piłkarskie dla przedszkolaków. Jesteśmy prekursorami w krzewieniu wiedzy astronomicznej.  Realizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej program  zajęć interaktywnych z różnorodnych dziedzin popołudniowych dla przedszkolaków ma już 5-letnią tradycję. W przedszkolu prowadzone są będą również  nieodpłatnie  zajęcia  z języka angielskiego ( dla dzieci  3-4-letnich 2 x 15 min i 5-letnich 2 x 30 min). W naszej ofercie znajdą się  zajęcia taneczno - rytmiczne, interaktywne, rozbudzające ciekawość poznawczą dzieci plastyczne, sportowe. Do oddziału może  uczęszczać maksymalnie do 25 dzieci,  ale w wielu przypadkach grupy są dużo mniej liczne.

W naszym mieście istnieją już oddziały przedszkolne zorganizowane przy szkołach, które cieszą się zainteresowaniem rodziców, szczególnie jeżeli istniejące od wielu lat przedszkola nie mogą zaoferować wolnych miejsc.

Zapraszamy do zapisania dziecka do naszego oddziału, gdzie tak jak w szkole panuje ciepła, rodzinna atmosfera.

www.dabrowagornicza.przedszkola.vnabor.pl

Termin naboru upływa już 28.04.2017r . szczegóły naboru, jego kryteria znajdują się na stronie:

Terminy naboru:

Pliki do pobrania z informacjami dla rodziców:

Podręcznik dla kandydata: