Pierwszy dzień wakacji i pierwszy dzień półkolonii

26 czerwca 2017 - Radosny poniedziałek

Pierwszy dzień, to jak zwykle powitanie, zajęcia integracyjne, rysowanie plakatów i wybór nazwy grupy. Tak powinno być, ale tym razem pogoda jest super, zatem po śniadaniu wyruszamy na spacer do Parku Zielona.

Na rysowanie plakatu oraz burzę pomysłów jak nazwać grupę będziemy mieć chwilkę czasu po obiedzie.

Nazwy grup już zostały wymyślone, teraz czas na pamiątkowe zdjęcia przy plakatach

Grupa I "Najlepsi" wychowawca Pani Justyna Stachura - Badoń

Grupa II  "Maródki"  wychowawca Pani Jolanta Michalczyk

Grupa III "Trole" wychowawca Pani Magdalena Krupa

27 czerwca 2017 r. - Filmowy wtorek

Hasło dnia sugeruje, że wyruszymy dzisiaj do kina w CH Pogoria, tylko jaki to może być film.

Przed seansem jeszcze tylko malutkie zakupy i możemy zasiadać w sali kinowej

28 czerwca 2017 r. - Środa - poznajemy historię miasta

Dzisiaj zjadamy szybko pyszne śniadanko i wyruszamy na spacer do Muzeum "Szytgarka". Tym razem bardzo nas zainteresowała część muzeum poświęcona zwiedzaniu i poznawaniu świata.

Wracamy do szkoły, a na nas czeka obiad. To dopiero jest wygoda!!!

No tak, ale teraz Panie mówią nam, że muuuuusimy trochę popracować. No ładnie, miały być wakacje, a tu praca.

Na szczęście okazało się, że nic złego nas nie spotkało, to tylko realizacja programu półkolonii, czyli zajęcia profilaktyczne. My szybko łapiemy za kolorowe kredki, pisaki, farby i tworzymy przepiękne prace plastyczne. Tak to my możemy PRACOWAĆ!

29 czerwca 2017 r. - Kreatywny, barwny i plastyczny czwartek

Dzisiaj jedziemy na spotkanie z przygodą i kolorami. Będziemy uczestniczyć w warsztatach plastycznych, które dadzą nam szansę pokazania naszych zdolności i umiejętności.

i wszyscy znamy 5 magicznych składników, z których zostały wykonane, ale tym razem nie będziemy podawać tych składników.

Po krótkim wstępie zasiadamy do pracy, dzisiaj będziemy wykonywać papugi i koszyczki

Pomimo świetnej zabawy i kreatywnych pomysłów czeka nas chwila przerwy.

hmmm, kto mógł się ukryć pod tym ogromnym kapeluszem?

30 czerwca 2017 r. - Sportowy piątek

Nadszedł czas na zajęcia sportowo - rekreacyjne, wyruszamy do Parku Zielona. W parku czekają na nas: boisko do piłki siatkowej plażowej, ścianka wspinaczkowa i wiele innych atrakcji. Oczywiście zabawa jest super!!!

I tak na zabawie, radości i z uśmiechem upłynął pierwszy tydzień półkolonii.

03.07.2017 - Kulinarny poniedziałek

Takiego pomysłu w trakcie półkolonii jeszcze nie było. Dzisiaj idziemy do CH Pogoria, ale nie do kina, tylko do pizzerii Dominium. Będziemy uczyć się jak przygotować pizzę. Zobaczcie jak sobie radziliśmy

04.07.2017 -Filmowy wtorek

Kolejny wtorek półkolonii - nazwa dnia mówi sama za siebie. Dzisiaj wyprawa do CH Pogoria, do kina Helios. Film suuuuper, bawiliśmy się świetnie, później mogliśmy się pobawić na placu zabaw.

Po obiedzie i zajęciach profilaktycznych wykonywaliśmy świetną pracę plastyczną.

05.07.2017 Środa - Magia i urok biblioteki

Dzisiaj mieliśmy zaplanowane wyjście do Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej. Nasi wspaniali wychowawcy zaprowadzili nas w jeszcze jedno, bardzo ciekawe miejsce. Zobaczcie, jak miło i fajnie spędzaliśmy czas.

i jeszcze fotki z zajęć w bibliotece

06.07.2017 - Ognisty czwartek

Hura!!! Jedziemy na wycieczkę.

Tym razem do Muzeum Ognia w Żorach

szczegółów wycieczki nie będziemy odkrywać, żeby uczestnicy drugiego turnusu też mogli mieć niespodziankę.

A po Muzeum Ognia ...., kolejna niespodzianka, nasi wychowawcy są serio SUPER!!!!

07.07.2017 - Podsumowanie I turnusu półkolonii

Dzień rozpoczęliśmy bardzo kolorowymi i ciekawymi warsztatami. W pierwszej kolejności wykonywaliśmy kolorowe podkładki pod kubek, a później "łapacza snów". Radości i śmiechu nie było końca, trochę trudności pojawiło się przy przewlekaniu nitek przez małe oczka, ale i z tym  świetnie sobie poradziliśmy.

Po warsztatach wygospodarowaliśmy chwilkę czasu na relaksik na placu zabaw.

A po obiedzie ... no cóż, pożegnania nadszedł czas

właśnie otrzymaliśmy dyplomy ukończenia kursu "Małego Pizzera"

a tak my dziękowaliśmy naszym opiekunom, były dyplomy i ogromne medale!

oczywiście mogliśmy zaprezentować nasze talenty, jak widzicie na zdjęciach było mnóstwo radości, artyści pomimo leciutkiej tremy potrafili rozbawić nas i zachęcić do wspólnego śpiewu.

Po występach artystycznych wychowawcy wręczyli nam dyplomy.

Okazało się, że wychowawcy nie mieli lekko. W trakcie roku szkolnego to my dostajemy pracę domową, a w wakacje, to właśnie wychowawcy musieli odrobić pracę domową. Ponoć nie była ona wcale taka bardzo łatwa, otóż wychowawca musiał coś o każdym koloniście coś napisać. Bardzo mile nas zaskoczyły te dyplomy i słowa, które wychowawcy skierowali do nas, niejednokrotnie rymując, pisząc wierszem, ale zawsze bardzo trafnie nas określając.

Uczestnikom II turnusu życzymy mnóstwo słońca, radości i przygód nie mniej niż my ich mieliśmy.