Konkurs organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 16, Szkolne Obserwatorium Astronomiczne oraz Dąbrowskie Koło Astronomii i Astronautyki im. St. Brzostkiewicza w Dąbrowie Górniczej, dla uczniów z rejonu Kuratorium Oświaty w Katowicach:

·         dla uczniów klas V – VII szkoły podstawowej, uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. (Turniej Wiedzy Astronomicznej),

·         dla uczniów klas VII szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych (konkurs literacki),

·          dla uczniów klas I – III i IV – VII szkoły podstawowej (konkurs plastyczny).

Celem konkursu jest:

1. Popularyzacja astronomii wśród dzieci i młodzieży.
  2. Rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania astronomią.
  3. Integrowanie uczniów Dąbrowy Górniczej oraz uczniów z rejonu Kuratorium Oświaty w Katowicach interesujących się astronomią.
  4. Nabycie umiejętności sięgania do różnych źródeł informacji.

regulamin konkursu

karta zgłoszenia do konkursu